Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sellin: Żadna polityka nie zakłóci obchód setnej rocznicy bitwy warszawskiej

AS 20:20 15 czerwca 2020
Telewizja Republika
– Ufam, że będzie prezydent Andrzej Duda w drugiej swojej kadencji realizował plany związane z obchodami 100 rocznicy bitwy warszawskiej. Te plany są bardzo bogate - powiedział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin w rozmowie z Marcinem Bąkiem w programie Telewizji Republika "Wolne głosy - popołudnie".

– Dzisiaj często spotykamy się z zarzutami, że nic po 100 leciu odzyskania niepodległości i tych wielkich setnych rocznicach, które obchodzi w tym roku, czyli Bitwa Warszawska, czy Powstania Śląskie, że nic materialnego nie zostaje - mówił Jarosław Sellin.


– To jest nieprawda po prostu. Zostanie po tym stuleciu obchodów mnóstwo materialnych instytucji, muzeów, które będą już na dziesiątki, setki lat będą pracować w przyszłości, na naszą pamięć historyczną, na naszą politykę pamięci. Będą utrwalać to, co Polacy chcą światu o sobie powiedzieć - dodał.


– Jeśli chodzi o tę rocznicę setnej rocznicy bitwy warszawskiej, to rzeczywiście te plany mamy obfite i moim zdaniem żadna polityka tego nie zakłóci. Kampania wyborcza jest. 28 lipca mam nadzieję, że już dokonamy wyboru prezydenta - mówił polityk.

– Mam nadzieję, że w pierwszej turze, ale gdyby się to nie powiodło, to jednak mamy 12 lipca i mój rząd jest wybrany na jeszcze trzy i pół roku, więc będziemy te plany kontynuować - kontynuował. 

– Ufam, że będzie prezydent Andrzej Duda w drugiej swojej kadencji realizował plany związane z obchodami 100 rocznicy bitwy warszawskiej. Te plany są bardzo bogate - zaznaczył wiceminister.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze