Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sellin: Politycy PO nie są przywiązani do idei. Oni są przywiązani do władzy

AS 18:56 20 maja 2019
Telewizja Republika
Gościem redaktora Adriana Stankowskiego w programie Telewizji Republika ,,Republika po południu'' był Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego – Platformę Obywatelską tworzą raczej politycy, którzy nie są przywiązani do idei, do wierności tym ideom, tylko są przywiązani do władzy. Ich tylko wyłącznie władza interesuje - powiedział w programie.

– Panie ministrze, w sobotę pan premier Jarosław Kaczyński przypomniał tzw. deklarację krakowską Platformy Obywatelskiej z 2003 roku? - zapytał Adrian Stankowski.

– Rzeczywiście Platforma u swoich początków się deklarowała, że jest partią o  charakterze konserwatywno-liberalnym - zaczął Jarosław Sellin. 

– Taka deklaracja w związku w roku 2003 w tym Krakowie padła, ale poznaliśmy prawdę w międzyczasie. Ta partia już istnieje kilkanaście lat, to był wtedy taki czas, że rządziło SLD, PiS coraz mocniejszy bywał w sondażach i uznali, że taki jest trend społeczny, że trzeba się tak bardziej na prawo ustawić, że to się opłaca  - dodał.

– Platformę Obywatelską tworzą raczej politycy, którzy nie są przywiązani do idei, do wierności tym ideom, tylko są przywiązani do władzy. Ich tylko wyłącznie władza interesuje i wszystko co może służyć zdobywaniu tej władzy, utrwalaniu tej władzy, korzystania z tej władzy, jest dobro - powiedział wiceminister. 

– Ona przez wiele lat, kiedy rządziła stała się klasyczną partią władzy, bezideową partią władzy a dzisiaj jest partią przywiązaną do władzy i rozpaczającą, że tę władzę utraciła i za wszelką chcącą tę władzę odzyskać i tutaj każdy instrument jest dobry. Jeżeli widzą, że niestety mieszkańców dużych miast powoli, ale jednak się laicyzują, jest coraz mniej praktyk religijnych w wielkich miastach, to trzeba się do tego dostosować. Jeżeli widzą we własnych sondażach, że u początku ich istnienia co trzeci wyborca Platformy, że w ogóle nigdy nie chodzi do Kościoła a dzisiaj to jest więcej niż połowa, bo ponoć takie badanie było, to się dopasowuje do tego, jak się ich elektorat zmienia - stwierdził gość Telewizji Republika.

– Są bezideowi, ale jeśli to oceniać w kontekście takim, jak rywalizacja główna w Polsce wygląda, a my jesteśmy konserwatywną prawicą, to siłą rzeczy stają się partią lewicowo - dodał. 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze