Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sellin o Bitwie Warszawskiej: w dużej mierze uratowaliśmy Europę!

M.N. 19:41 14 sierpnia 2019
Telewizja Republika
Gościem red. W programie „Dziennikarski poker” na antenie Telewizji Republika był Jarosław Sellin, wiceminister kultury. Rozmowa dotyczyła obchodów z okazji 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz polityki historycznej.

Obchodzimy 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej. W sierpniu 1920 roku pod Ossowem i Radzyminem doszło do kluczowych walk w wojnie polsko-bolszewickiej. Bitwa, która miała miejsce dniach 14-15 sierpnia, nazywana jest również Cudem nad Wisłą i zakończyła się cennym zwycięstwem Polaków.

– Jedna z najbardziej rozstrzygających bitew świata. Zatrzymaliśmy na 20 lat bolszewicki komunizm! Uratowaliśmy w dużej mierze Europę – mówił nam Sellin.

– Ważne jest instytucjonalne dbanie o pewne elementy polityki historycznej – zaznaczył. 

DEFILADA WOJSKOWA W KATOWICACH

Defilada Wojska Polskiego 2019 w tym roku odbędzie się na Śląsku. 15 sierpnia po ulicach Katowic przejedzie ponad 180 jednostek ciężkiego sprzętu wojskowego a nad głowami mieszkańców przeleci około 60 statków powietrznych. W obchodach weźmie udział 2600 żołnierzy.

– Ludzie lubią tego typu widowiska, są dumni z formacji wojskowych – tłumaczył wiceminister kultury. 

Jego zdaniem warto przypomnieć, że „lud śląski zachował polskość, chciał żyć w Polsce i trzy razy chwycił za broń – stąd też decyzja o defiladzie w Katowicach”. 

NARRACJA POLSKIEJ HISTORII?

– Polityka historyczna powinna kreować przede wszystkim prawdę – mówił Sellin.

ZACHĘCAMY DO WYSŁUCHANIA CAŁEJ ROZMOWY:


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze