Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sellin: Istotna kwota z unijnego budżetu będzie przeznaczona na polską kulturę

AS 9:37 23 lipca 2020
Telewizja Republika
– Istotna kwota z unijnego budżetu będzie przeznaczona na polską kulturę - powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin w Polskim Radiu 24.

– W polskiej kulturze prowadzimy bardzo poważne inwestycje w nowe instytucje, np. muzealne. One są oczywiście już zabezpieczone finansowo i są realizowane, mówię przede wszystkim, o budowie Muzeum Historii Polski. To jest największa inwestycja w historii MKiDN. Myślę, że to skończy się kwotą ok. 750 mln złotych, dokończenie budowy tego muzeum i to będzie największe historyczne muzeum w Polsce - stwierdził Jarosław Sellin.

– Z nowych środków, które uzyskaliśmy właśnie w ramach negocjacji budżetu na lata 2021-27, np. będzie można powiększyć Muzeum Narodowe w Warszawie, zbudować Centrum Filmowe Camerimage w Toruniu - dodał

– Myślę, że takich dużych inwestycyjnych rzeczy zgłosimy do tej perspektywy budżetowej sporo - ocenił wiceminister.

– Z polityki spójności, czyli tego programu Unii Europejskiej, z którego korzystamy najobficiej już od początku naszej obecności w Unii Europejskiej, zabezpieczone jest prawie 67 mld euro dla Polski. Tego nie można zmienić, to jest po prostu "koperta" dla Polski - zaznaczył. 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze