Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sekretarz stanu USA Blinken zaapelował do Rosji o „wstrzymanie prześladowań” zatrzymanych radnych

mm 8:29 14 marca 2021
Blinken zaapelował o „położenie kresu prześladowaniom niezależnych głosów” Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO
Sekretarz stanu USA Antony Blinken zaapelował do Rosji o „wstrzymanie prześladowań niezależnych głosów”. Była to reakcja na zatrzymanie przez policję w Moskwie ok. 200 uczestników forum niezależnych radnych.

„Apelujemy o położenie kresu prześladowaniom niezależnych głosów” – napisał Blinken. „Rząd rosyjski zatrzymał prawie 200 przedstawicieli władz municypalnych i polityków, w tym działaczy politycznych Władimira Kara-Murzę i Julię Galiaminę, z wątpliwych powodów” – dodał Blinken.

Forum niezależnych radnych miało się odbyć wczoraj i dziś w jednym z moskiewskich hoteli z udziałem przedstawicieli opozycji piastujących stanowiska radnych w rozmaitych organach administracji lokalnej. Organizatorem spotkania byli Zjednoczeni Demokraci – projekt opozycji antykremlowskiej, wsparty przez byłego szefa koncernu Jukos i założyciela ruchu Otwarta Rosja Michaiła Chodorkowskiego.

Wkrótce po rozpoczęciu obrad pojawiła się policja. Uczestnicy forum oraz dziennikarze bez legitymacji prasowych zostali zatrzymani.

Według niezależnej telewizji Dożd, policja nie dopuszcza adwokatów do przesłuchiwanych na komisariatach radnych.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze