Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sejm prostuje publikację "Faktu" nt. posiłków dla niepełnosprawnych

pmb 15:10 22 maja 2018
Telewizja Republika
Centrum Informacyjne Sejmu wydało komunikat, który uzupełnia artykuł z dzisiejszego wydania "Faktu" o posiłkach otrzymywanych od kilku tygodni w Sejmie przez niepełnosprawnych. "W artykule nie przekazano czytelnikom odpowiedzi na żadne istotne pytanie" – czytamy na początku komunikatu.

KOMUNIKAT CIS

Posiłki otrzymywane przez osoby protestujące
Kancelaria Sejmu zapewnia osobom protestującym całodzienne wyżywienie, także w dni wolne od pracy i święta. Są to codziennie przygotowywane przez pracowników Kancelarii posiłki, składające się ze śniadania, dwudaniowego obiadu oraz kolacji. Posiłki są dostarczane w godzinach uzgodnionych z protestującymi. Kancelaria Sejmu uwzględniła też sugestie osób protestujących np. co do rodzajów pieczywa.

Koszty przygotowania posiłków
Koszty posiłków według stanu na dziś pokrywa ze swoich środków Kancelaria Sejmu. Należy jednak podkreślić, że budżet Kancelarii - będący częścią budżetu państwa - zgodnie z zasadami gospodarowania środkami publicznymi, może być przeznaczony wyłącznie na pokrywanie wydatków, które realizują zadania nałożone na naszą instytucję. Prawidłowość tego postępowania jest corocznie sprawdzana przez Najwyższą Izbę Kontroli.

Jako gospodarz protestu, pragnąc stworzyć osobom obecnym w Sejmie warunki do prowadzenia dialogu dotyczącego ich postulatów, dostarczamy im pożywienie niezależnie od istnienia powyżej wskazanych zastrzeżeń. Sprawa ta jest jednak przedmiotem analiz finansowych i prawnych. Nie są one jednak prowadzone przez nas z powodu, jak to opisano w gazecie, że komukolwiek czegokolwiek „żałujemy”, a z uwagi na istnienie powyższych regulacji.

Porównanie kosztów posiłków dla osób niepełnosprawnych z kosztami organizacji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO
80 proc. objętości artykuł zajmuje wyliczenie wydatków, jakie Kancelaria Sejmu poniesie w związku z organizacją Szczytu. Porównano relatywnie niewielki wydatek na posiłki dla osób niepełnosprawnych z budżetem zarezerwowanym na wydatki reprezentacyjne ZP NATO. Jak wyżej wyjaśniono, problem z pokryciem wydatków na posiłki dla osób protestujących nie polega na wysokości kwoty lub tym, że jako instytucja „żałujemy” środków. Do rozstrzygnięcia są wyłącznie sprawy proceduralne, czyli prawo do wydatkowania środków publicznych na ten cel.

Źródło: sejm.gov.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze