Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sędziowie złamali prawo! Będą konsekwencje?

sm 10:19 27 stycznia 2020
"Uchwała Sądu Najwyższego zmierza do podważenia podstawowych zasad ustrojowych państwa. Sędziowie SN złamali w kilku punktach konstytucję. Premier nie mógł pozostać wobec tego obojętny" - mówił w poniedziałek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Czy sędziowie anarchiści poniosą konsekwencję tego działania?

Dworczyk był pytany w radiowej Trójce o wniosek premiera Mateusza Morawieckiego do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z konstytucją przepisów prawa, które zostały zastosowane do wydania czwartkowej uchwały trzech izb Sądu Najwyższego.

"Oczywiście, że tego rodzaju wnioski są przygotowywane przez prawników i konsultowane merytorycznie" - mówił szef kancelarii premiera.

Zdaniem Dworczyka, uchwała SN zmierza do "podważenia podstawowych zasad ustrojowych państwa". "Jedynym organem, który jest kompetentny, żeby to zbadać, jest TK. Sędziowie SN weszli w kompetencje i pana prezydenta, i władzy ustawodawczej, czyli Sejmu, i TK - krótko mówiąc: złamali w kilku punktach konstytucję. Wobec tego pan premier nie mógł być obojętny, stąd te działania" - oświadczył.

 

Źródło: Media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze