Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sasin zdradza szczegóły wizyty Salviniego! ZOBACZ

M.N. 16:54 10 stycznia 2019
YouTube
Podczas wizyty w Warszawie wicepremiera Włoch Matteo Salviniego nie doszło do żadnego porozumienia, sojuszu politycznego między Prawem i Sprawiedliwością a Ligą - oświadczył w czwartek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Salvini, który jest wicepremierem, szefem MSW i szefem prawicowej partii Liga, przebywał w środę w Warszawie na zaproszenie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego. Podczas wizyty szef włoskiego MSW spotkał się także z premierem Mateuszem Morawieckim oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

 

O te spotkania był pytany w czwartek w Polskim Radiu24 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

 

"Żadnego sojuszu, szczególnie wymierzonego w Europę nie ma; jest rozmowa przywódców państw, Polski i Włoch, państw, które są członkami Unii Europejskiej i które w tej Unii chcą pozostać" - oświadczył Sasin.

 

Jak podkreślił, "nie doszło do żadnego porozumienia, do jakiegoś sojuszu politycznego". "Rozmowa dotyczyła różnych kwestii; będzie kontynuowana" - dodał.

 

Jak podkreślił, w UE zawiązują się różnego rodzaju bliższe związki państw, jak chociażby Grupa Wyszehradzka, która - według Sasina - "funkcjonuje znakomicie od czasu, kiedy w Polsce rządzi Prawo i Sprawiedliwość".

 

"Jest rzeczywiście taka nieformalna oś niemiecko-francuska, która próbuje narzucać swój pogląd w UE, czy go narzuca, więc szukanie porozumień również z innymi krajami, szczególnie z tymi, z którymi łączą nas wyobrażenia dotyczące chociażby UE jako związku niepodległych, suwerennych państw, a nie jakiegoś superpaństwa europejskiego, to jest coś naturalnego" - powiedział Sasin.

 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze