Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sasin: wszystko wskazuje na to, że ministrem sportu będzie kobieta. Obracamy się w sferze dwóch kandydatek

K.B. 10:43 18 listopada 2019
Wszystko na to wskazuje, że ministrem sportu będzie kobieta - zapowiedział w poniedziałek w radiu RMF FM wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Sasin był pytany, kiedy będzie powołany minister sportu w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego i kto nim zostanie. "Był chyba komunikat rzecznika rządu w tej sprawie. Na pewno jeszcze w tym miesiącu minister sportu będzie. Obracamy się w sferze dwóch kandydatek" - powiedział Sasin.

Dopytywany czy ministrem sportu będzie kobieta odparł: "Będzie kobieta. Tak. Wszystko na to wskazuje".

Prezydent Andrzej Duda powołał w piątek rząd Mateusza Morawieckiego. Premier oprócz funkcji szefa rządu objął także stanowisko ministra sportu. To drugi taki przypadek w niedawnej historii - w 2005 roku przez dwa miesiące ministrem sportu był ówczesny premier Marek Belka.

"Na funkcji ministra sportu można sobie wyobrazić, że będzie ktoś lepszy od pana premiera. (...) Pan premier Morawiecki jest wybitnym ekonomistą, jak wiemy, i znakomicie prowadzi rząd, ale nie powinien się rozdrabniać na to, żeby prowadzić także inne resorty. Stąd będzie inny minister sportu. To jest absolutnie tymczasowa sprawa, tylko dlatego, że nie można było powołać rządu bez jednego ministra" - powiedział Sasin.

Źródło: IAR, RMF FM, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze