Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sasin: Wszyscy powinniśmy zadbać o to, by zachować autorytet Najwyższej Izby Kontroli

A.N 11:24 4 grudnia 2019
Telewizja Republika
Jacek Sasin, minister aktywów państwowych w rozmowie z Katarzyną Gójską, odniósł się do sprawy Mariana Banasia i oczekiwań jego ewentualnej dymisji.

Jacek Sasin w programie Telewizji Republika skomentował sprawę szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Odniósł się do kwestii jego dymisji: 

– Można sobie wyobrazić różne rozwiązania w tej sprawie (…) ale dymisja byłaby najlepsza także dla samego Mariana Banasia. – wskazał polityk.

Podkreślił także, że z uwagi na konstytucyjną pozycję NIK, nawet cień podejrzeń wobec je szefa stanowi problem:

– To pokaże ze przestrzega pewnych standardów. Pojawiają się wątpliwości, w tej chwili wzmocnione nie tylko raportem CBA, (…) ale też dochodzeniem prokuratorskim. Mamy do czynienia z instytucją publiczną, o mocnej konstytucyjnej pozycji i to jest problem. 

– To sytuacja, która nie powinna się była zdarzyć. Marian Banaś wyszedł ze środowiska Prawa i Sprawiedliwości. Nie uciekamy od odpowiedzialności, dlatego apelujemy do pana Mariana Banasia, żeby zrezygnował. – wskazywał minister Sasin.

– Marian Banaś w dzisiejszym stanie prawnym jest człowiekiem niewinnym. Nie ma podstaw do odwołania go bez jego dymisji.   Najlepszym byłoby pewnie szukanie możliwości zmiany konstytucji w tym zakresie, ale opozycja nie jest tym zainteresowana – powiedział.

Gość Telewizji Republika mówił także o nieodpowiedzialności opozycji:

– Od odpowiedzialnej opozycji powinno się oczekiwać, że będzie szukała wraz z rządzącymi wyjścia z tej sytuacji. (…) Wszyscy powinniśmy o to by zachować autorytet NIK – zaznaczył.

– To pokazuje sposób myślenia opozycji o polskim państwie. (…) Oni są zadowoleni z tej sytuacji, mają z tego dziką satysfakcję. –

Polityk przypomniał także sprawę zarzutów wobec Krzysztofa Kwiatkowskiego. Wtedy koalicja PO-PSL nie podjęła decydowanych działań:

– Opozycja ma w tym zakresie szczególnie dużo na sumieniu, bo właśnie przypadek Krzysztofa Kwiatkowskiego, który nie tylko dopuścił się złamania prawa, ale miał z tego tytułu postawione zarzuty prokuratorskie i zasiadł na ławie oskarżonych. Ale takie właśnie są standardy PO, my postępujemy inaczej – podkreślił Jacek Sasin.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze