Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sasin: Pełna jawność. To będzie charakteryzowało ustawę w sprawie lotów najważniejszych polityków

PR 9:31 12 sierpnia 2019
Telewizja Republika
Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin przekazał, że ustawę w sprawie lotów najważniejszych polityków, będzie charakteryzowała "pełna jawność". – W poniedziałek odbędzie się spotkanie w tej sprawie, które powinno doprowadzić do ustalenia wszelkich szczegółów – oznajmił Sasin w PR24.

– Pełna jawność. To będzie charakteryzowało ustawę w sprawie lotów najważniejszych polityków – powiedział wicepremier Jacek Sasin.

– W poniedziałek odbędzie się spotkanie w tej sprawie, które powinno doprowadzić do ustalenia wszelkich szczegółów – dodał przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Wicepremier Jacek Sasin podkreślił, że decyzja ta nie była podyktowana naciskami ze strony polityków opozycji lub mediów, które "stają się jej tubą propagandową", a związana była z oczekiwaniami Polaków, wymagających od władzy samoograniczania się i tego, by nie czerpała osobistych korzyści, a była blisko ludzi.

- Wszyscy, którzy o tym zapominają będą musieli ponosić konsekwencje. Tak było w przypadku pana Marka Kuchcińskiego – powiedział Sasin.

– Nie ustępujemy przed opozycją lub wspomnianymi mediami. Marszałek Kuchciński nie złamał prawa oraz nie zrobił czegoś, czego nie stosowali jego poprzednicy i to w okresie całej III RP. Jego rezygnacja pokazuje, że na poważnie mówimy o standardach i chcemy stosować je w życiu. Przejawem tej postawy są prace nad ustawą ws. lotów służbowych polityków. Zostanie ona szybko przygotowana – stwierdził polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Sasin wskazał, że w poniedziałek odbędzie się spotkanie, które powinno doprowadzić do ustalenia wszelkich szczegółów w kwestii ustawy.

 

Czytaj także:

Zjednoczona Prawica z samodzielną większością w Sejmie! [SONDAŻ]

Źródło: PR24

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze