Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sasin o przebudowie rządu: To będą zmiany kosmetyczne

EmaPob 10:55 28 września 2016
Jacek Sasin, PiS
– Chodzi przede wszystkich o to, aby ten rząd przebudować strukturalnie. Żeby skończyła się Polska resortowa, to że każdy resort działa w swoim obrębie i nie widzi całości – mówił na antenie TVP INFO polityk PiS Jacek Sasin o zapowiedzianych przez premier Beatę Szydło zmianach w rządzie.

Według zapowiedzi premier Beaty Szydło, w tym tygodniu zostaną przedstawione zmiany personalne oraz systemowe w rządzie. Poseł PiS Jacek Sasin zaznaczył jednak, że nie spodziewa się wielkiej zmiany, a raczej "drobnej korekty". 

– Nie spodziewam się wielkiej rekonstrukcji, raczej drobnej korekty, która ma spowodować, że rząd będzie lepiej działał w tym zakresie, w którym nigdy nie było dobrze, czyli pewnej koordynacji działań, współpracy pomiędzy resortami. Szczególnie w tym zakresie, który dzisiaj jest kluczowy, czyli gospodarce – powiedział Jacek Sasin.

"Pewne korekty personalne"

Gość TVP Info przyznał, że „reorganizacja pewnie będzie związana również z pewnymi korektami personalnymi”, jednak „chodzi przede wszystkich o to, aby ten rząd przebudować strukturalnie”. – Żeby skończyła się Polska resortowa, żeby skończyło się to, że każdy resort działa w swoim obrębie i nie widzi całości – mówił. 

– Rząd to jest całość, to jest jedna pięść, która musi podejmować wspólne decyzje. Dlatego stworzenie mechanizmów koordynacji działań jest konieczne i niezbędne – podkreślił Jacek Sasin.

Źródło: TVP INFO

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze