Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sakiewicz: nie mają pewności że to Błasik, dokonują celowego fałszerstwa

PR 8:41 14 listopada 2017
Telewizja Republika
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w studiu Telewizji Republika był Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie. Rozmowy toczyły się wokół taśm ujawnionych przez Telewizję Republika z rozmów Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego pod przewodnictwem Jerzego Millera. Wynika z nich, że obecność śp. gen. Andrzeja Błasika w kokpicie Tupolewa, była stwierdzona wbrew faktom.

Z ujawnionych zapisów rozmów członków komisji, widać wyraźnie że nie wiedzą kto tam jest (w kokpicie), nie mają pewności ze to Błasik, oni sami przypisują go tam, dokonują celowego fałszerstwa. Przez co generałowi próbuje się przypisać winę za tę tragedię. To są zwykli przestępcy, mogę się z nimi o to procesować- stwierdził Tomasz Sakiewicz. Oni nie wiedza z czym mają do czynienia, oni sami przypisują że to był Błasik. To jeden z najważniejszych, przełomowych materiałów, a żadne prawicowe nawet media- są pewne wyjątki- poza TVP Info- nikt o tym nie mówi. Te media to mają, ale Smoleńsk nie jest dla nich taki atrakcyjny, żeby mówić prawdę. To pokazuje, że kręgosłupy moralne dziennikarzy są bardzo słabe- powiedział Sakiewicz.

To, że kłamstwo smoleńskie mogło się przebić, to efekt takich fałszerstw. Mówili że niby generał zachęcał do lądowania- a tak nie było- teraz to wyszło na jaw. Oni się umawiali jak ma wyglądać raport. To jedna z kluczowych spraw. Te tez efekt zaniedbań dziennikarzy. Nic nie robili w tej sprawie- podkreślił redaktor. Jest tak, że na kolejnych zakrętach, ogromna rzesza odpowiedzialna za świadomość polaków nawala. Prawie wszyscy nawalili, tylko mniejszość zadziałała dobrze. Działy się grube rzeczy, bezczelne zachowania- brak powołania komisji śledczej, oddanie sprawy Rosjanom, nie otwarcie trumien- to wszystko było czytelne a milczano w tej sprawie- powiedział.

Dziś wystarczy mówić prawdę- fakty są dostępne- stwierdził Tomasz Sakiewicz. Mają jeszcze parę godzin (inne media) na zreflektowanie się. My nie odpuścimy tego będziemy ciągle o tym mówić! Telewizja republika tego nie odpuści. Zawsze ostatecznie najważniejsze są wybory ludzi- zawsze jest wybór między podłością a byciem ok, w tej sprawie gen Błasika to honor państwa, żeby to odkręcić. Ukuto taką propagandę, że to Błasik był winien- stwierdził gość poranka.

Tomasz Sakiewicz odniósł się także do tego, że cała nagonka za dochodzenia prawdy spadła przede wszystkim na Ministra Obrony Narodowej. Macierewicz jest jeden, my jesteśmy grupą dziennikarzy a on jest wyraźną postacią. Wszystko spadało na niego. To samo z Jarosławem Kaczyńskim. 2 osoby za Smoleńsk oberwały najbardziej- Kaczyński i Macierewicz. To funkcjonuje do dziś. Kaczyński i Macierewicz mają negatywny elektorat bo chcieli prawdy- stwierdził Sakiewicz.

Nie da się wykluczyć ze sami Rosjanie w to ingerują. Żeby coś nie wyszło na jaw. A jeśli się okaże, że celowo robiona była nagonka Jeżeli uda nam się to pokazać mocno w przestrzeni medialnej, nawet najwięksi zwolennicy mogą im tego nie wybaczyć- powiedział gość poranka, redaktor naczelny Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie, Tomasz Sakiewicz.

 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze