Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sakiewicz komentuje "Nową Piątkę" PiS-u: motyw ekonomiczny jest równie ważny jak motyw socjalny

am 16:13 5 marca 2019
Telewizja Republika
– Teraz widzimy, że Prawo i Sprawiedliwość nie tylko obiecało, ale zaczyna już realizować swój program – mówił na antenie TVP Info Tomasz Sakiewicz, odnosząc się do dzisiejszej konwencji premiera Morawieckiego.

Sakiewicz podkreślił, że dzisiejsze konwencja, na której przedstawiono "mapę drogową" "Nowej piątki PiS", była bardzo oczekiwana, ponieważ od ogłoszenia programu, pojawiło się wiele pytań.

– Teraz widzimy, że Prawo i Sprawiedliwość nie tylko obiecało, ale zaczyna już realizować swój program. (...) Ludzie mogą już planować wydatki, ustosunkować się do propozycji rządu – mówił naczelny "Gazety Polskiej".

Wskazał, że program PiS może mieć kluczowe znaczenie ekonomiczne i przywołał słowa premiera Morawieckiego o tym, że tego rodzaju transfery socjalne są "bardzo wskazane przez niektórych ekonomistów jako sposób walki z ochłodzeniem gospodarki".

– Gospodarka wchodzi w okres spowolnienia, może stagnacji. Na tego typu zjawiska reaguje się dosypaniem pieniędzy do gospodarki, np. poprzez zamówienie rządowe. Tutaj jest to rozdanie pieniędzy rodzinom i emerytom. Również obniżenie podatku jest najskuteczniejszym sposobem walki z recesją – tłumaczył Sakiewicz. Dodał, że "motyw ekonomiczny jest równie ważny jak motyw socjalny".

Wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych oraz obniżenie kosztów pracy – to propozycje, jakie wpisują się w nową "Nową Piątkę" Prawa i Sprawiedliwości. Dziś premier przedstawił szczegóły nowego programu – tzw. "mapę drogową".

 

– Mamy główny podstawowy cel. Tym celem jest lepsze, zasobne, europejskie życie Polaków i dążenie do tego standardu, który jest dla nas upragniony. Mamy wytyczoną drogę, wiemy jak tam dojść. Mamy też środki na realizację tego celu – mówił dziś szef rządu.

 

Źródło: tvp.info, twitter.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze