Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sadowski: Po co rząd jadł taką żabę?

MD 9:36 20 września 2016
Telewizja Republika
- Sytuacja, że Komisja Europejska zakwestionuje podatek handlowy, była do przewidzenia. Pytanie tylko, po co rząd jadł taką żabę? - zastanawiał się dziś w Telewizji Republiki Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.

- Rząd uparł się przy takiej konstrukcji podatku handlowego i ma efekty swojego uporu. Sytuacja, że Komisja Europejska zakwestionuje podatek handlowy, była do przewidzenia. Pytanie tylko, po co rząd jadł taką żabę? - pytał Sadowski. - Gdyby przyjął naszą propozycję 1% od przedsiębiorstw, od każdej faktury, to dałoby to rządowi trzy razy więcej niż CIT. - dodał.

- Pokazywaliśmy kolejnym rządom, odkąd w 1994 r. proponowaliśmy zmiany systemu podatkowego, w jaki sposób można ukrócić nieuczciwe praktyki wielkich sieci handlowych. Jednolity podatek przychodowy będzie obowiązywał niezależnie od tego, co taka sieć handlowa zrobi. Teraz w CIT rózne rzeczy można wpisać w tzw. koszty. Dlatego twierdzę, że CIT to podatek głupi i szkodliwy – powiedział Andrzej Sadowski.

- Rząd – jeśli tak zadecyduje KE – będzie musiał albo zmienić konstrukcję podatku, albo wypisać się z Unii. Chociaż było wiadomo wcześniej, na co Komisja Europejska zwróciła uwagę w przypadku podobnego podatku na Węgrzech i Węgrzy musieli zmienić ustawę – zaznaczył ekonomista.  

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze