Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

S. Cichanouska zapowiedziała ogólnokrajowy strajk. Zacznie się on 26 października

DZ 20:41 25 października 2020
Swiatłana Cichanouska. PAP
Liderka opozycji białoruskiej Swiatłana Cichanouska oświadczyła, że niedzielne protesty pokazały, że - nie można kwestionować woli narodu", a władze reagują tylko przemocą. To znaczy, że na Białorusi rozpocznie się w poniedziałek zapowiadany ogólnokrajowy strajk - powiedziała.
- Białorusini pokazali dzisiaj reżimowi, że pokojowy protest pozostaje twórczą siłą - napisała Cichanouska w serwisie Telegram.
- Białorusini ogłosili Narodowe Ultimatum i liczebność dzisiejszego pochodu na jego rzecz jest głównym potwierdzeniem, że wola narodu oddziałuje i nie można jej zakwestionować - oceniła.

Zdaniem liderki opozycji władze zademonstrowały, że stać je tylko na przemoc. - To znaczy, że ten reżim nie jest godzien narodu białoruskiego. To znaczy, że ten reżim traci władzę - oświadczyła. Dodała: - Dlatego jutro, 26 października, rozpocznie się ogólnokrajowy strajk. Zapewniła, że "Białorusini zrobią ten krok, bo ich słowo jest prawem".

- Tego prawa próbowano nas pozbawić, ale my je przywrócimy. W tym pomoże nam nasza główna pokojowa broń - solidarność - oświadczyła Cichanouska.

Wcześniej w niedzielę opozycjonistka zaapelowała do milicji i urzędników, oświadczając, że niedziela, gdy mija termin wyznaczonego przez nią ultimatum, jest "dniem wyboru" między posłuszeństwem narodowi a posłuszeństwem swoim przełożonym. Zapowiedziała także, że w poniedziałek w kraju rozpocznie się strajk generalny, jeśli do niedzieli włącznie Alaksandr Łukaszenka nie spełni trzech żądań - ma on ogłosić swoją dymisję, doprowadzić do całkowitego zaprzestania przemocy na ulicach i do zwolnienia wszystkich więźniów politycznych. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze