Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rzecznik rządu: nie obawiamy się przestrzegania zasad i praworządności. Jak będziemy traktowani jak inne państwa Unii, to wszystko będzie dobrze

PR 9:47 17 września 2019
Telewizja Republika
- My kwestii przestrzegania zasad, kwestii praworządności się nie obawiamy. Chcemy, żeby te zasady były egzekwowane od każdego w taki sam sposób. Jeżeli będziemy traktowani jak inne państwa Unii Europejskiej - jak np. Francja, Niemcy - to wszystko będzie dobrze - mówił rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Jedynki.

Rzecznik rządu powiedział, że Polska nie obawia się kwestii przestrzegania zasad i praworządności. W ten sposób gość "Sygnałów dnia" odniósł się do słów wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, który oświadczył, że podtrzymanie praworządności w UE jest wspólnym zadaniem wszystkich unijnych instytucji, a "ci, którzy myśleli, że nowa Komisja Europejska Ursuli von der Leyen będzie miała inne podejście w kwestii praworządności, zdziwią się lub rozczarują".

Piotr Müller podkreślił, że najważniejsze, by wszystkie państwa były traktowane w taki sam sposób. - My kwestii przestrzegania zasad, kwestii praworządności się nie obawiamy. Chcemy, żeby te zasady były egzekwowane od każdego w taki sam sposób. Żeby były definiowane w taki sam sposób, żeby nie było różnicy między państwami. Jeżeli te zasady będą w taki sposób egzekwowane, to Polska żadnych obaw w tym zakresie nie ma. Jeżeli będziemy traktowani jak inne państwa Unii Europejskiej - jak np. Francja, Niemcy - to wszystko będzie dobrze - zaznaczył.

 

Czytaj także:

80 lat temu sowiecka armia łamiąc prawo i pakty, zaatakowała II RP

Źródło: Jedynka Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze