Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rzecznik MON: Zwiększanie liczby wojsk sojuszniczych odstrasza potencjalnego agresora i zwiększa nasze bezpieczeństwo

zm 18:05 3 czerwca 2016
Bartłomiej Misiewicz, rzecznik Ministerstwa Obrony NarodowejTELEWIZJA REPUBLIKA
– Starania rządu Beaty Szydło skupiają się na wzmocnieniu wschodniej flanki NATO– mówił w studiu Telewizji Republika rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz.

Rzecznik MON mówił programie "Wolne Głosy" o przygotowań do lipcowego szczytu NATO w Warszawie oraz tym w jakim stanie jest polska armia.

– Obecnie wszelkie starania rządu Beaty Szydło i szefa Ministerstwa Obrony Narodowej skupiają się na wzmocnieniu bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO, tak by wzmacniać bezpieczeństwo Polski – mówił Misiewicz. – Zwiększanie wojsk sojuszniczych na naszym terytorium odstrasza potencjalnego agresora i zwiększa nasze bezpieczeństwo – dodał polityk.

Misiewicz przypomniał też o ostatnich ustaleniach ze spotkania sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga z Antonim Macierewicza. Jak podkreślał polityk, właśnie zapowiedziana rotacyjna obecność wojsk sojuszniczych, jest elementem zwiększania bezpieczeństwa Polski.

Ponadto jak dodał Misiewicz, zgodnie z decyzjami szefa MON zwiększana jest liczba wojsk, a istniejące już oddziały są przenoszone na wschód. – Szefowi MON zależy na zwiększeniu liczebności polskiej armii – podkreślił polityk.

Jak dodał, poza analizą sytuacji w polskiej armii, Ministerstwo Obrony Narodowej skupia się teraz na przygotowaniach do lipcowego szczytu NATO, ale także na poprawie warunków pracy sektora bezpieczeństwa.

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze