Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rzecznik Borisa Johnsona: Za wcześnie, by mówić, kiedy premier wróci do pracy

JJ 19:16 10 kwietnia 2020
Wikimedia Commons
Rzecznik premiera Wielkiej Brytanii poinformował o stanie zdrowia Borisa Johnsona. Jednocześnie przyznał, że w tej chwili nie wiadomo, kiedy brytyjski premier będzie mógł wrócić do pracy.

– Premier jest z powrotem na oddziale i kontynuuje powrót do zdrowia, co jest na wczesnym etapie. Nadal jest w bardzo dobrym nastroju - oznajmił rzecznik.

– Powiedziano mi, że machał w podziękowaniu do wszystkich pielęgniarek i lekarzy, których widział, gdy był przewożony z oddziału intensywnej terapii z powrotem na oddział- dodał.

Zapytany o to, kiedy Johnson będzie mógł ponownie pracować, rzecznik odparł, że premier dopiero zaczyna wracać do zdrowia i będzie w tej kwestii kierował się zaleceniami lekarzy. Oświadczył też, że nie ma żadnych wiadomości na temat tego, czy Johnson pozostaje w kontakcie z kimś z rządu.

Wcześniej Stanley Johnson, ojciec brytyjskiego premiera, powiedział, że będzie on musiał najpierw odpocząć.

– Nie można wyjść stąd i pójść prosto na Downing Street przejąć stery bez okresu przystosowania się- wyjaśnił w stacji BBC. Wyraził też opinię, że jego syn brał niemal wszystko na swoje barki i powinien w większym stopniu w rządzie działać zespołowo.

55-letni Boris Johnson na oddziale intensywnej terapii spędził trzy doby - od poniedziałku wieczorem do czwartku wieczorem. Został tam przeniesiony mniej więcej dobę po tym, jak trafił do St Thomas' Hospital w Londynie w celu, jak wówczas zapewniano, rutynowych badań w związku z tym, że spowodowana koronawirusem gorączka nie ustępowała. W poniedziałkowe popołudnie jego stan jednak się pogorszył. Nie wymagał jednak podłączenia do respiratora.

Przed udaniem się na oddział intensywnej terapii przekazał wykonywanie swoich obowiązków, "tam, gdzie to konieczne", ministrowi spraw zagranicznych Dominicowi Raabowi.

 

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze