Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rządowy program pomocowy dla przedsiębiorców i gospodarki będzie na skalę europejską

Sm 9:32 18 marca 2020
Zapewniam, że państwo polskie stanie na wysokości zadania i dzisiejszy program pomocowy dla przedsiębiorców i gospodarki myślę, że będzie wzorem na skalę europejską - powiedział wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Wiceszef Ministerstwa Cyfryzacji był w środę gościem Poranka w TVP Info. Podczas rozmowy stwierdził, że na pakiet pomocowy dla przedsiębiorców i gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa, który w środę zostanie omówiony, zostaną przeznaczone "bardzo duże kwoty". "Nie będę wychodził przed szereg, przed pana premiera, natomiast będą to miliardy złotych" - powiedział.

 

"Dla nas najważniejszym celem jest to, aby po pierwsze nie doprowadzić do dużej recesji, abyśmy zahamowali możliwą recesję, a po drugie zatrzymali również możliwość wzrostu bezrobocia w Polsce. Wielką wartością naszego rządu jest to, że mamy najniższe bezrobocie w historii. Jest to efekt naszej ciężkiej pracy i zdecydowanie nie chcielibyśmy, aby te firmy upadały, aby Polacy tracili pracę" - tłumaczył Andruszkiewicz.

 

Podkreślił również, że rząd pakiet pomocowy dla przedsiębiorców i gospodarki będzie dotyczył także małych przedsiębiorstw. "Rząd Prawa i Sprawiedliwości może zapewnić, że nikt nie pozostanie w Polsce sam. Nikt nie zostanie samodzielnie z problemami, które przecież wygenerowała światowa pandemia. W miarę możliwości będziemy wyciągać rękę z naszego budżetu do wszystkich" - powiedział wiceminister, który dodał, że "będziemy się starać również bezpośrednio pomagać tym przedsiębiorcom w formie różnego rodzaju programów wsparcia".

 

Na antenie TVP Info zapewnił także, że rząd pakiet pomocowy dla przedsiębiorców i gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa "będzie wzorem na skalę europejską".

 

Andruszkiewicz namawiał także, wszystkich do założenia profilu zaufanego, tak "aby wiele spraw urzędowych załatwić przez internet, nie wychodząc z domu". "Apelujemy do seniorów, aby korzystali z porad telefonicznych, uzyskali e-receptę. Bez wychodzenia z domu można dzisiaj uzyskać receptę od swojego lekarza na leki, które się na co dzień bierze i osoba zdrowa, młoda może tę receptę za osoby starsze zrealizować. To pokazuje, że cyfryzacja jest dzisiaj narzędziem bardzo pomocnym w zakresie minimalizacji tego obszaru zagrożenia pandemii" - mówił wiceminister.

 

Poinformował też, że Ministerstwo Cyfryzacji odnotowało wzrost natężenia ruchu w internecie. "Jesteśmy w stałym kontakcie z operatorami. Mamy jasny sygnał od operatorów, że nie ma zagrożenia spowolnienia sieci. Mówiąc językiem potocznym internet się nie zapcha. Należy uspokoić wszystkich Polaków, że internet będzie działał sprawnie i szybko" - dodał. (PAP)

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze