Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rząd zajmie się ustawą dot. przemysłu stoczniowego. Szydło: Chcemy, aby to był jeden z filarów naszej gospodarki

zm 12:54 4 kwietnia 2016
Telewizja Republika
– Przyjechaliśmy, aby rozmawiać o przyszłości polskiego przemysłu stoczniowego – mówiła na konferencji prasowej w Szczecinie premier Szydło. Szefowa Rady Ministrów przebywa dzisiaj z wizytą w województwie zachodniopomorskim, odwiedzając m.in. Akademię Morską i statek szkoleniowy Nawigator-XXI.

Beata Szydło mówiła dzisiaj o zmianach jakie mają zachodzić w przemyśle stoczniowym. Na konferencji prasowej z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem zapowiedziała też jutrzejsze prace rządu nad nową ustawą dot. przemysłu stoczniowego.

– Przyjechaliśmy, aby rozmawiać o przyszłości polskiego przemysłu stoczniowego, tak by Szczecin był sercem polskiego przemysłu – mówiła Szydło. Jak dodała, chodzi o stworzenie sytuacji w której "przemysł stoczniowy był jednym z filarów naszej gospodarki".

– Chodzi też o odbudowaniu dobrego klimatu dla odbudowy polskiego przemysłu. Całościowy program "Gospodarka+" traktujemy priorytetowo, będzie realizowany konsekwentnie – mówiła premier, tłumacząc, że chodzi także m.in. o górnictwo.

Zapowiadając jutrzejszą prace rządu nad nową ustawą, Beata Szydło wspólnie z ministrem Gróbarczykiem podkreślili też, że jest to spełnienie obietnicy wyborczej, a sam projekt przeszedł już konsultacje międzyresortowe.

Źródło: telewizjarepublika.pl, Twitter@PremierRP, TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze