Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rząd walczy z koronawirusem, a von der Leyen... Krytykuje m.in. Polskę za zamknięcie granic!

JJ 18:58 16 marca 2020
© European Union 2019 – Source: EP / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)
Zdaniem przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, kraje UE przywracające kontrole graniczne zagrażają łańcuchom dostaw, zwiększając tym samym ryzyko niedoboru towarów w całej Unii.

Europa walczy obecnie z epidemią koronawirusa, a von der Leyen krytykuje kraje, które przywróciły kontrole graniczne- w tym i Polskę. W ocenie szefowej KE, zamykanie granic w krajach członkowskich stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia obywateli Unii, ponieważ zakłóca łańcuch dostaw.

Ostrzeżenie z Brukseli nadeszło po decyzji Niemiec, czyli najbogatszego kraju UE, o zatrzymaniu ruchu na granicy z Francją, Austrią i Szwajcarią w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Surowe ograniczenia wprowadziły już wcześniej inne kraje UE, takie jak Polska, Czechy czy Dania.

Ursula von der Leyen przekonuje, że unijny rynek powinien pozostać płynny.

– Tysiące kierowców autobusów i ciężarówek utknęło na granicach wewnętrznych, stwarzając większe zagrożenie dla zdrowia i zakłócając nasze łańcuchy dostaw-stwierdziła szefowa KE. W jej ocenie, jeśli teraz nie zostaną podjęte odpowiednie działania, „sklepy zaczną mieć trudności z uzupełnianiem zapasów niektórych produktów”.

– W chwili kryzysu niezwykle ważne jest utrzymanie naszego rynku wewnętrznego – przekonywała von der Leyen.

 

 

Źródło: Euractiv

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze