Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rząd nie zajmie się specustawą o łupkach. Powód? Wakacje parlamentarne

dc 10:20 10 lipca 2015
FLICKR/BILFINGER SE/CC BY-ND 2.0
2 lipca minister skarbu Andrzej Czerwiński wycofał z prac stałego Komitetu Rady Ministrów specustawę o gazie łupkowym – informuje "Puls Biznesu". Powodem takiej decyzji mają być nadchodzące wakacje sejmowe.

Gazeta podaje, że prace nad projektem ustawy rozpoczęto w ubiegłym roku, a celem tego dokumentu jest usprawnienie procedur administracyjnych związanych z inwestycjami w poszukiwania gazu i ropy z łupków.

Jednak szef ministerstwa skarbu Andrzej Czerwiński zdecydował, że rząd – z powodu nadchodzących wakacji – nie zajmie się specustawą i podjął decyzję o jej wycofaniu.

Marcin Zięba, dyrektor Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego powiedział w rozmowie z „Pulsem Biznesu”, że działania Czerwińskiego rozczarowała firmy działające w tej branży.

– Dzięki niej (ustawie łupkowej - red.) Polska miałaby szansę stać się krajem bardziej przyjaznym dla inwestorów. Miejmy jednak nadzieję, że ta kwestia zostanie podjęta ponownie, na przykład w postaci całkowicie nowej ustawy, dedykowanej poszukiwaniom i wydobyciu węglowodorów – stwierdził Zięba.

Zaprzepaszczona szansa?

W ostatnich miesiącach przedsiębiorstwa z branży energetycznej rezygnują z poszukiwań ropy i gazu w skałach łupkowych w Polsce. Na początku czerwca media informowały o wycofaniu się z naszego kraju amerykańskiego koncernu ConocoPhillips.

Z kolei na przełomie 2014 i 2015 roku z prac w Polsce zrezygnował Chevron. Natomiast w 2014 roku poszukiwania gazu łupkowego zakończył francuski Total.

Źródło: Puls Biznesu, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze