Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rząd na każdym kroku udowadnia, że zasługuje na zaufanie. W Gdyni od dziś, można się starać o lokum z programu Mieszkanie Plus

PR 9:37 26 października 2018
mieszkanieplus.org.pl/
Od dziś w Gdyni można się starać o lokum z programu Mieszkanie Plus. Wnioski od godziny 8:00 rano można składać przez stronę internetową www.mieszkanieplusgdynia.pl.

Od dziś w Gdyni można się starać o lokum z programu Mieszkanie Plus. Wnioski od godziny 8:00 rano można składać przez stronę internetową www.mieszkanieplusgdynia.pl.

Tomasz Górnicki, członek zarządu BGK Nieruchomości S.A. - spółki zależnej Banku Gospodarstwa Krajowego, tłumaczy, że głównym kryterium branym pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosku będzie zdolność kandydata na najemcę do terminowego opłacania czynszu.

Dodatkowo Gmina Gdynia określa swoje kryteria naboru - tak zwane kryteria pierwszeństwa, dzięki którym w pierwszej kolejności mieszkania otrzymają osoby najbardziej potrzebujące. 

Wśród kryteriów jest płacenie podatków w Gdyni, posiadanie wcześniej mieszkania, dzieci, obecność w rodzinie osoby niepełnosprawnej oraz wiek.

- Dodatkowe punkty dostaną osoby powyżej 65 roku życia - dodaje Tomasz Górnicki.

We wniosku należy podać swoje dane osobowe, rodzaj umowy jaką najemca jest zainteresowany oraz preferowany metraż mieszkania. Do wyboru są mieszkania od jedno- do 5-pokojowych. Można także wybrać wariant najmu z dojściem do własności w różnych okresach - 15, 20, 25 i 30 lat.

Mieszkania oferowane w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus znajdują się na osiedlu przy ul. Puszczyka w położonej poza centrum Gdyni dzielnicy Kacze Buki. Inwestycja to łącznie 172 mieszkania, w sześciu czterokondygnacyjnych budynkach. Na terenie osiedla przewidziano 224 miejsca postojowe dla samochodów. 

Nabór wniosków potrwa do 30 listopada 2018 roku. Pierwsze umowy najmu zostaną podpisane na początku przyszłego roku.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze