Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ryanair odwołuje kolejne loty. Linii brakuje pilotów

M.N. 8:20 19 września 2017
pixabay.com
Irlandzkie linie lotnicze odwołały ponad dwa tysiące lotów! Pojawiła się lista anulowanych rejsów. Pasażerowie zostali uziemieni, wśród odwołanych tras jest między innymi lot Szczecin – Warszawa, oraz Poznań – Londyn. Całe zmieszanie ma jeszcze potrwać sześć tygodni.

Przewoźnik ma kłopoty ze skompletowaniem załóg samolotów. Norwegian przejął na początku roku 140 jego pilotów. Ze względu na źle rozplanowane urlopy nie jest w stanie obsłużyć wszystkich lotów. BBC wylicza, że nawet 285 tys. podróżujących może mieć problem z przelotem do końca października.

Co robić w przypadku odwołania lotu?

Istnieje możliwość samodzielnej zmiany lotu w systemie rezerwacyjnym w ramach połączeń Ryanaira. Można ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów. Pasażer ma również prawo do odszkodowania oraz zwrotu poniesionych kosztów za noclegi oraz alternatywny lot. Prawa pasażerów gwarantuje rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE, gdzie ustanowiono wspólne zasady odszkodowań i pomocy dla pasażerów.

Irlandzkie linie lotnicze spodziewają się łącznych wypłat odszkodowań sięgających do 25 mln euro. Prezes Ryanair – Michael O’Leary twierdzi, że większość pasażerów dotkniętych anulowaniem połączeń będzie w stanie dotrzeć do celu jeszcze tego samego dnia, w który zaplanowali podróż.  

Źródło: tvn24bis.pl, businessinsider.com.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze