Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ruszyła warszawska piesza pielgrzymka na Jasną Górę

ds 10:35 5 sierpnia 2017
– Setki tysięcy pątników z całej Polski pielgrzymują na Jasną Górę, do Matki Bożej Częstochowskiej. Towarzyszy im wspólna modlitwa, śpiew i rozmowy, a co najważniejsze: refleksja nad swoim życiem – mówi rzecznik prasowy Jasnej Góry o. Sebastian Matecki OSPPE. Dziś rozpoczęła się pielgrzymka warszawiaków na Jasną Górę.

O 5.30 rano rozpoczęła się uroczysta Msza św., którą sprawował ks. kardynał Kazimierz Nycz. W tym roku do Jasnogórskiego Sanktuarium z Warszawy rusza ponad 10 tysięcy ludzi.

– Pielgrzymka na Jasną Górę ma charakter duchowy, pozwala dojść do równowagi i zachęca, by doświadczenie to przenieść na codzienny grunt. Uczestnicy pielgrzymek są teraz bardziej świadomi celu pielgrzymowania oraz tego trudu, który podejmują. Bardziej są skupieni na przeżyciu tej pielgrzymki w sposób religijny i osobisty, niż na manifestowaniu uczuć pozareligijnych – mówi paulin, rzecznik prasowy Jasnej Góry, o. Sebastian Matecki.

Jak dodał, każdego roku na Jasną Górę przybywają pielgrzymi ze wszystkich zakątków świata. Do Częstochowy pielgrzymują m.in. energetycy, wędkarze, więźniarki obozu koncentracyjnego z Ravensbrück, krótkofalowcy, kibice piłkarscy, bezdomni, a nawet paralotniarze.

Źródło: niezależna.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze