Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ruszył program Rodzina 500 Plus. Szydło: To spełniona obietnica z kampanii wyborczej. Polska potrzebuje dobrej polityki prorodzinnej i demograficznej

zm 10:51 1 kwietnia 2016
Telewizja Republika
– Pierwsze wnioski zostały złożone w nocy. Obecnie mamy ponad 20 tysięcy wniosków złożonych przez internet – mówiła premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej przez Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Od dziś rodzice mogą składać wnioski w programie Rodzina 500 plus, w którym rząd będzie wspierał rodziny.

Od 1 kwietnia można składać wnioski o przyznanie świadczenia z tytułu rządowego programu "Rodzina 500 plus". Każda polska rodzina posiadająca więcej niż jedno dziecko, niezależnie od kryterium dochodowego, może ubiegać się o świadczenie wychowawcze w wysokości 500 złotych miesięcznie na drugie i kolejne dziecko. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem, świadczenie otrzymają te, których dochód w przeliczeniu na osobę nie przekracza 800 złotych, przy czym, jeśli dziecko jest niepełnosprawne dochód nie może przekroczyć 1200 złotych na osobę.

Czytaj więcej jak otrzymać świadczenie

Wsparcie dla rodzin i dla polskiej gospodarki

– Pierwsze wnioski zostały złożone w nocy. Obecnie mamy ponad 20 tysięcy wniosków złożonych przez internet – mówiła premier na konferencji prasowej przed KPRM. Beata Szydło podziękowała wszystkim, którzy byli zaangażowani w szybkie i sprawne wdrożenie programu oraz poinformowała, że dzisiaj razem z nią w specjalnym busie jeździć będą wolontariusze, którzy będą informować mieszkańców o tym jak wypełniać wnioski.

Jak podkreśliła premier, w wyniku realizowania programu już tym roku do polskich rodzin trafi 17 miliardów złotych, a w przyszłym roku to będzie ponad 20 miliardów. – Cieszę się, że ten program udało się tak szybko wprowadzić w życie, że ta dana w kampanii wyborczej obietnica została wprowadzona. Obiecałam to we wrześniu 2015 roku, dałam słowo, że program wejdzie w życie, kiedy PiS będzie rządził – mówiła Szydło.

Jak tłumaczyła, 500 złotych wsparcia dla rodzin to także wsparcie dla gospodarki, ponieważ te pieniądze końcowo trafia na polski rynek, oraz pierwsze kroki w tworzeniu polityki prorodzinnej. – Polska potrzebuje dobrej polityki prorodzinnej i demograficznej – dodała Beata Szydło.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze