Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ruszył program "Rodzina 500+". W ciągu jednego dnia złożono ponad 100 tys. e-wniosków

dmc 13:57 2 kwietnia 2016
FLICKR/ KPRM/ DOMENA PUBLICZNA
Jak poinformowała minister cyfryzacji Anna Streżyńska, od wczoraj w całym kraju złożono przez internet 110 tysięcy wniosków o świadczenie wychowawcze, które będzie wypłacane w ramach programu "Rodzina 500+".

– Start programu to sukces nas wszystkich. Za nami pierwszy dzień jego funkcjonowania. To bardzo udany start, jak na tak duże wyzwanie organizacyjne. Nasze dziecko stanęło na nogi, to pierwsze kroki, ale niezwykle ważne – mówiła Elżbieta Rafalska minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 

Wnioski o świadczenie wychowawcze można składać także osobiście w miejscu wyznaczonym przez gminę oraz wysłać je pocztą. Za złożenie wniosku nie są pobierane żadne opłaty. Oficjalne informacje o programie dostępne są na stronie rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl oraz stronach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Jak zaznacza MRPiS, jeśli wniosek o świadczenie wychowawcze złożymy w ciągu trzech miesięcy (do 1 lipca 2016 r. włącznie), to pieniądze otrzymamy z wyrównaniem od 1 kwietnia 2016 r., czyli od momentu startu programu. Jeśli wniosek zostanie złożony po 1 lipca świadczenie będzie wypłacane od miesiąca złożenia wniosku. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko. Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe wynosi 1200 zł netto. Jak szacuje resort, wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają 500 zł na 3,7 mln dzieci.

Źródło: premier.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze