Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ruszył program "Mieszkanie Plus"

ds 20:16 31 lipca 2017
flickr.com/Eric Haglund/CC BY-SA 2.0
– Rząd zapoznał się w poniedziałek z realizacją Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego elementem jest pakiet "Mieszkanie Plus" – podało Centrum Informacyjne Rządu.

Minister Andrzej Adamczyk zapowiada niebawem rozporządzenie w sprawie czynszów w mieszkaniach powstających w ramach pakietu.

Narodowy Program Mieszkaniowy, przyjęty przez rząd we wrześniu 2016 roku, zakłada m.in. zwiększenie dostępu do mieszkań osób gorzej sytuowanych. Jednym z jego głównych elementów, jest – jak przypomina CIR – pakiet "Mieszkanie Plus".

Obejmuje on budownictwo na wynajem na gruntach samorządowych i skarbu państwa. Inne elementy NPM to także "społeczne budownictwo czynszowe", czyli m.in. wsparcie dla "budownictwa komunalnego i chronionego" oraz wsparcie dla systematycznego oszczędzania na cele mieszkaniowe (przygotowywany jest projekt o indywidualnych kontach mieszkaniowych).

Pilotaż programu "Mieszkanie Plus" jest aktualnie prowadzony przez spółkę BGK Nieruchomości SA, a podmioty zainteresowane współpracą (samorządy gminne, deweloperzy, podmioty posiadające grunty pod zabudowę mieszkaniową), kierują bezpośrednio ofertę współpracy do spółki.

"W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus przygotowywanych jest obecnie ponad 10 tys. mieszkań na wynajem, z czego ponad 1,2 tys. mieszkań jest już w budowie - w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu" – informuje CIR.

Źródło: CIR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze