Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ruszył Air Show w Radomiu! Gwarantowane mnóstwo atrakcji i mocnych wrażeń

M.N. 13:49 25 sierpnia 2018
Zrzut ekranu z YouTube
110 samolotów w barwach 22 państw i 11 zespołów akrobacyjnych zaprezentuje się podczas rozpoczynających się dziś (9.00) w Radomiu Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018. Impreza odbędzie się już po raz szesnasty, w tym roku okazją jest stulecie polskiego lotnictwa wojskowego.

Tradycyjnie najpierw widzowie obejrzą program przygotowany przez pilotów Aeroklubu Polskiego. Na jedenastą zaplanowano oficjalne rozpoczęcie pokazów, a po nim zacznie się blok wojskowy. - Atrakcji i mocnych wrażeń nie zabraknie - obiecuje generał Krzysztof Żabicki, koordynator pokazów. Oficjalne otwarcie pokazów z udziałem m.in. szefa MON Mariusza Błaszczaka zaplanowano na godz. 11. Pokazy rozpoczynają się o godz. 9.

W powietrzu będzie można zobaczyć m.in. F - 16 i Su - 27 oraz Gripena, a także śmigłowce Mi - 24 i Mi - 17. Poza solistami pojawią się też zespoły akrobacyjne - Frecce Tricolori z Włoch, łotewskie Baltic Bees, Orlik i Biało - Czerwone Iskry.

Wszystkie rodzaje sił zbrojnych

Organizatorzy imprezy muszą być przygotowani są na każdą pogodę, również taką, która uniemożliwi lotniczy pokaz. - Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność - powiedziała portalowi PolskieRadio.pl porucznik Ewa Złotnicka z biura prasowego Air Show. - W przypadku złej pogody piloci są przygotowani do lotów na różnych pułapach i w różnych warunkach, a gdyby zła aura sprawiła, że w ogóle nie mogliby polecieć, mamy bardzo bogatą wystawę statyczną na ziemi – dodała rzeczniczka.

Na wystawie statycznej, na której zaprezentowane zostanie wyposażenie i uzbrojenie wszystkich rodzajów sił zbrojnych., organizatorzy przygotowali również pięć stref tematycznych, poświęconych m.in. historii Dywizjonu 303.

Muzyka...

- Nie mniej interesująco będzie każdego dnia po zakończeniu pokazów - przekonuje Mateusz Tyczyński z radomskiego Urzędu Miasta. Zaplanowano m.in. koncerty Kraków Street Band oraz Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, które stanowić będą mieszankę miejskiego folku z klasycznymi brzmieniami.

Zdaniem Mateusza Tyczyńskiego po dniu pełnym lotniczych wrażeń kameralna muzyka pozwoli turystom zrelaksować się i odpocząć. W programie są również warsztaty dla całych rodzin, które zakończy odlotowy happening.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze