Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rozpoczęła się debata telewizyjna 11 kandydatów na prezydenta

M.N. 21:05 17 czerwca 2020
zrzut ekranu \ TVP Info
W środę o godz. 21 rozpoczęła się debata TVP z udziałem 11 kandydatów na prezydenta, w tym m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i kandydata KO Rafała Trzaskowskiego. Pretendenci do Pałacu Prezydenckiego odpowiedzą na pięć pytań dot. m.in. polityki zagranicznej, gospodarki i "świata wartości".

Debata, która potrwa 80 minut, transmitowana jest na TVP1, TVP Info i TVP Polonia. Biorą w niej udział, oprócz urzędującego prezydenta i włodarza stolicy także: prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Wiosny Robert Biedroń, publicysta Szymon Hołownia (bezpartyjny), poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, b. poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak, przedsiębiorca Paweł Tanajno (bezpartyjny), Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa), Stanisław Żółtek (Kongres Nowej Prawicy) oraz szef Unii Pracy Waldemar Witkowski.

Kandydaci na prezydenta przybyli do siedziby Telewizji Polskiej już około godz. 20. O 20.30 prezydenta Andrzeja Dudę osobiście przywitał przy wejściu prezes TVP Jacek Kurski. Gdy kilka minut później do gmachu przy ul. Woronicza 17 pojawił się Trzaskowski, szefa telewizji publicznej już nie było.

Przed budynkiem TVP zebrało się liczne grono sympatyków części kandydatów, m.in. Dudy, Trzaskowskiego, Hołowni, Biedronia, Bosaka i Kosiniaka-Kamysza. Aktywiści, którzy uformowali się w kilka sektorów, nawiązujących kolorystyką do barw kampanii swych faworytów, mają ze sobą transparenty z ich zdjęciami, nazwiskami i hasłami wyborczymi. Widać także sporo flag biało-czerwonych (zwłaszcza u zwolenników Dudy) i unijnych (mają je wyborcy Trzaskowskiego). Słychać okrzyki dopingujące uczestników środowej dyskusji.

Jeden ze sztabów puścił z głośników piosenkę Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", który nawiązuje do wizyty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego 10 kwietnia na zamkniętym Cmentarzu Powązkowskim.

Przy ulicy Woronicza pojawiła się też grupa lokatorów poszkodowanych w wyniki reprywatyzacji.

Przed wejściem do siedziby TVP uczestnikom debaty i członkom ich sztabów mierzona jest temperatura.

TVP poinformowała w środę, że debata obejmie pięć pytań z takich dziedzin jak: polityka zagraniczna, wewnętrzna, społeczna, gospodarcza i "świat wartości". Kandydaci będą mieli minutę na odpowiedź, a na koniec debaty jeszcze kolejną minutę na swobodną wypowiedź.

Poprzednia debata kandydatów na prezydenta odbyła się 6 maja. Wzięło w niej udział 10 kandydatów (wówczas zarejestrowany nie został Waldemar Witkowski). Koalicję Obywatelską reprezentowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. W wyborach 28 czerwca startuje Rafał Trzaskowski.  

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze