Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosyjski opozycjonista uciekł z kraju

AS 15:04 17 października 2019
pexels
Ajdar Gubajdullin poinformował na swojej stronie internetowej, że uciekł za granicę. 26-letni mężczyzna został w Rosji oskarżony o to, że w trakcie demonstracji stawiał opór próbującemu zatrzymać go policjantowi.

Rosyjscy obrońcy praw człowieka przypominają, że za podobne czyny, opierając się na fałszywych zeznaniach funkcjonariuszy, moskiewskie sądy orzekają kary wieloletniego pozbawienia wolności.

 

Rosyjski opozycjonista napisał, że decyzja o ucieczce z Rosji nie była łatwa. Jak podkreślił, wydarzenia ostatnich tygodni nie pozostawiły mu innego wyboru. "Opuściłem kraj i w najbliższych latach nie wrócę" - oświadczył opozycjonista.

Radio Echo Moskwy przypomniało, że Gubajdullin został zatrzymany 27 lipca za udział w opozycyjnej demonstracji. Policjanci zeznali, że mężczyzna rzucił w nich plastykową butelką, czym mógł wyrządzić im poważną krzywdę. 18 września sąd zwolnił opozycjonistę z aresztu, ale zakazał mu opuszczania miejsca zamieszkania. Ajdar Gubajdullin obawiając się, że w przyszłości zostanie skazany i będzie musiał kilka lat spędzić w rosyjskim łagrze uciekł z kraju.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze