Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosyjscy żołnierze i separatyści prowokują w Gruzji!

AS 11:53 21 stycznia 2020
pixabay
Wzrasta napięcie w strefie konfliktu gruzińsko - południowoosetyjskiego. Władze Gruzji alarmują, że w różnych rejonach, wzdłuż linii okupacyjnej rosyjscy żołnierze i separatyści organizują prowokacje. Tbilisi wskazuje między innymi na przesuwanie betonowych zapór i płotów z drutu kolczastego w głąb Gruzji oraz ustawianie nowych punktów kontrolnych.

Władze Gruzji zwracają uwagę, że tego typu działania rosyjskiej armii i samozwańczych władz Osetii Południowej naruszają porozumienia o zawieszeniu broni i powodują wzrost napięcia wśród mieszkańców przygranicznych wsi.

Gruzińskie służby poinformowały o tej sytuacji międzynarodowe organizacje i są w stałym kontakcie z kierownictwem Misji Obserwacyjnej Unii Europejskiej, która działa w strefie konfliktu południowoosetyjskiego.

Władze w Tbilisi nazywają działania Rosji i separatystów "pełzającą okupacją". Gruzja zerwała stosunki dyplomatyczne z Rosją po wojnie z 2008 roku. W wyniku rosyjskiej agresji, Tbilisi straciło kontrolę nad Osetią Południową i Abchazją. Oba regiony zostały przez Gruzinów uznane za czasowo okupowane przez Rosję.

Źródło: pixabay

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze