Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosyjscy hakerzy dokonali skutecznych włamań do sieci niemieckich służb i amerykańskiej partii. Polskie MSZ ich powstrzymało

pmb 11:12 27 grudnia 2018
Pixabay
Pracownicy Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Obrony Narodowej otrzymali maile ze złośliwym oprogramowaniem. Za cyberatakiem stało prawdopodobnie GRU. Czujność polskich instytucji pozwoliła na powstrzymanie ataku.

Urzędnicy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Ministerstwie Obrony Narodowej dostali wiadomości z załącznikami o nazwach „Brexit 15.11.2018.docx”, „Note 77 Pakistan.docx” czy „Rocket Attacks on Israel.docx”.

Po ich otwarciu pojawiał się komunikat informujący, że pliki zostały utworzone we wcześniejszej wersji edytora tekstu i zachęcający do kliknięcia w określonym miejscu. W rzeczywistości była to pułapka, która miała na celu instalację wirusa na komputerze ofiary i uzyskanie dostępu do wewnętrznych sieci ministerstw – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

„Atak nie był skuteczny, został natychmiastowo wykryty oraz zablokowany zgodnie z obowiązującymi procedurami, dzięki czemu nie wpłynął na funkcjonowanie organizacji” – poinformowało MSZ.

Źródło: Rzeczpospolita/Onet.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze