Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosja wycofuje się z Syrii

kg 21:21 14 marca 2016
Władimir Putin na spotkaniu z S. Ławrowem i S. Szojgukremlin.ru
Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował, że rosyjskie wojska osiągnęły "zdecydowaną większość" zamierzonych celów oraz wydał rozkaz rozpoczęcia wycofywania ich "głównej części".

Władimir Putin o swojej decyzji powiadomił także na specjalnym spotkaniu ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa i obrony Siergieja Szojgu. Wycofywanie wojsk powinno nastąpić już jutro.

Kreml oświadczył, że prezydent Syrii Baszar al-Asad, główny sojusznik Rosji w regionie został już poinformowany o decyzji Putina. Obaj prezydenci zauważyli, że rosyjskie operacje przyniosły oczekiwany efekt i odwróciły tendencję kryzysową.

– Prezydent Syrii zwrócił uwagę na profesjonalizm, odwagę i bohaterstwo rosyjskich żołnierzy, którzy brali udział w operacjach wojskowych i wyraził głęboką wdzięczność wobec Rosji za zapewnienie znacznej pomocy (...) Pan al-Assad powiedział, że jest gotowy w zorganizowaniu jak najszybciej porozumienia politycznego w kraju. Obaj prezydenci wyrazili nadzieję, że rozmowy pomiędzy urzędnikami państwowymi i przedstawicielami opozycji pod egidą ONZ w Genewie przyniosą konkretne rezultaty – czytamy na stronie prezydenta Rosji.

Jednocześnie poinformowano, że rosyjskie bazy w Syrii – morska w Tartus i lotnicza w prowincji Latakia będą funkcjonowały normalnie.

 

Źródło: kremlin.ru, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze