Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosja: w sprawie Nawalnego nie ma znamion przestępstwa

RO 15:49 4 września 2020
Minister Vladimir KolokoltsevFot. PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KRE
Szef MSW Rosji Władimir Kołokolcew ocenił w piątek, że na razie nie ma podstaw, by sądzić, iż w załamaniu się stanu zdrowia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego istnieją znamiona przestępstwa. Jak powiedział, jego resort nie widzi w tej sprawie takiego elementu.

"Skąd miałoby się wziąć (przestępstwo)? Na razie nie widzimy żadnych podstaw (do takiej oceny - PAP)" - powiedział Kołokolcew.

Wcześniej w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że w Rosji śledztwo dotyczące stanu zdrowia Nawalnego zostanie wszczęte wtedy, gdy nastąpi potwierdzenie informacji o próbie otrucia.

Pieskow przypomniał, że rosyjskie MSW prowadzi postępowanie sprawdzające. "Liczymy na dialog z niemieckimi kolegami i na to, że w toku tego dialogu otrzymamy informację, co to za substancja (wykryta u Nawalnego - PAP)- powiedział Pieskow. Jak dodał, pomoże to w działaniach prowadzonych przez MSW Rosji.

Nawalny został hospitalizowany 20 sierpnia w Omsku na Syberii. Poczuł się źle na pokładzie samolotu, lecącego z Tomska do Moskwy, i stracił przytomność. Na żądanie rodziny dwa dni później został przetransportowany lotniczym ambulansem do berlińskiej kliniki Charite, gdzie został poddany szczegółowym badaniom.

Władze Niemiec w środę poinformowały, że opozycjonista stał się ofiarą "próby zabójstwa przez otrucie". Laboratorium Bundeswehry wykryło u Nawalnego zakazany środek bojowy z grupy Nowiczok.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI: Rosja, MSW, Nawalny


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze