Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosja "zaniepokojona" porozumieniem Polski i USA ws. dronów bojowych. Już się odgrażają

am 15:16 13 czerwca 2019
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
– Moskwa jest zaniepokojona decyzją Warszawy i Waszyngtonu o rozmieszczeniu w Polsce eskadry amerykańskich bezzałogowych statków powietrznych – mówił wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow. Jak wskazał, "pojawia się pytanie, jak to się odnosi do ustaleń między Rosją a NATO".

– Oczywiście, że nas to niepokoi – odpowiedział Riabkow na pytanie dziennikarzy o eskadrę samolotów bezzałogowych; maszyn MQ-9.

– Jest to odzwierciedleniem polityki wzmacniania napięcia wojskowego w Europie, szczególnie na tzw. wschodniej flance NATO – oświadczył wiceminister spraw zagranicznych Rosji. Ocenił, że „pod zmyślonymi pretekstami realizowane są programy, które w znacznej mierze mają charakter destabilizujący” i nacechowany eskalacją. 

Zwrócił uwagę na zobowiązania NATO. – Jak tego rodzaju działania odnoszą się do zobowiązań NATO w ramach Aktu Stanowiącego o podstawach wzajemnych stosunków z 1997 r. – mówił.

Wcześniej pojawiły się głosy rosyjskich parlamentarzystów, którzy oświadczyli, że "Moskwa odpowie na plany rozmieszczenia eskadry w Polsce, i że Rosja dysponuje niezbędnymi do tego środkami".

 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze