Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Robi się niebezpiecznie! Rosjanie w tajemnicy rozmieszczają rakiety balistyczne

AS 15:12 10 lutego 2019
PIXABAY
Niemiecka "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", opierając się na zachodnich raportach wywiadowczych, twierdzi, że Rosja w tajemnicy rozmieściła cztery bataliony wyposażone w wyrzutnie rakiet balistycznych SSC8. Rozmieszczone rakiety - zdaniem dziennika - są w stanie dosięgnąć Europy Zachodniej

"Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" pisze, że Rosja umieściła rakiety na poligonie Kapustin Jar w obwodzie astrachańskim, w okolicach Jaketyrenburga, w pobliżu Mozdoku w Północnej Osetii oraz w mieście Szuja około 300 kilometrów na północny wschód od Moskwy.

Według gazety, wszystkie rakiety posiadają zasięg powyżej dwóch tysięcy trzystu kilometrów, co pozwala na zaatakowanie celów w Europie Zachodniej.

Do tej pory Moskwa podawała, że te pociski samosterujące mają zasięg tylko czterystu osiemdziesięciu kilometrów.

Niemiecka gazeta, powołując się na raporty wywiadowcze twierdzi, że Rosja posiada obecnie 64 pociski samosterujące, które mogą być wyposażone zarówno w głowice konwencjonalne, jak i jądrowe.

Według "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", posiadanie przez Rosję zakazanych przez traktat INF rakiet SSC8 miało było przyczyną zerwania traktatu przez Stany Zjednoczone.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze