Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Resort sprawiedliwości ostrzega przed fałszywym komornikiem, który wysyła wiadomości z wirusem

dmc 17:59 24 maja 2016
FLICKR/ YURI SAMOILOV/ CC BY 2.0
Ministerstwo Sprawiedliwości ostrzega przed wiadomościami od osoby podszywającej się pod komornika sądowego. Wysyłane przez nią e-maile mogą zawierać złośliwe oprogramowanie.

"W związku z napływającymi do Ministerstwa Sprawiedliwości zgłoszeniami dotyczącymi informowania o nakazach przekazywanych rzekomo przez komornika i odsyłających do stron mogących zawierać złośliwe oprogramowanie Ministerstwo Sprawiedliwości uprzejmie informuje, że pani Barbara Pudelska nie figuruje na liście komorników sądowych" – czytamy w komunikacie opublikowanym przez resort. MS dodaje, że aktualna lista komorników sądowych znajduje się na stronach internetowych ministerstwa. 

W poniedziałek podobne oświadczenie wydała Krajowa Rada Komornicza. "Aktualnie odnotowuje się przypadki przekazywania wiadomości między innymi z adresu: Komornik Sądowy <barbara.pudelska@instytut.eris.pl> przez osobę lub osoby podające się za nieistniejącego 'Komornika Sądowego Barbarę Pudelską'. Rozsyłana wiadomość zawiera plik do pobrania, który stanowić ma fotokopię rzekomego wyroku Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie VI Wydział Cywilny, a w rzeczywistości stanowić może nośnik złośliwego oprogramowania, który po próbie jego pobrania bądź uruchomienia wyrządzić może nieodwracalne skutki w systemach informatycznych, w tym utratę bądź kradzież danych" – napisano w komunikacie KRK. 

Rada podkreśla, że o każdym przypadku podejrzenia popełnienia przestępstw, polegających na podszywaniu się pod organy egzekucyjne, podrabianiu dokumentów i używaniu ich za autentyczne oraz usiłowaniu wyłudzenia, należy niezwłocznie zawiadamiać organy ścigania. 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze