Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Republika po południu”. Krajewski: Sytuacja w szpitalach poprawia się i liczba hospitalizacji spada

ar 16:50 21 kwietnia 2021
Zdaniem Jarosława Krajewskiego pokonaliśmy już III falę pandemii.Canva
Gośćmi Ilony Januszewskiej w programie „Republika po południu” byli Jarosław Krajewski z PiS oraz Katarzyna Uberhan z Nowej Lewicy. Temat rozmowy dotyczył znoszenia obostrzeń sanitarnych.

Zdaniem Jarosława Krajewskiego pokonaliśmy już III falę pandemii.

- Wszystko wskazuje na to, że III fala już za nami. To jest jedna z tych dobrych informacji. Malejąca liczba nowych zakażeń i przyspieszenie szczepień to dobry kierunek powrotu do normalności. 

- Ja również jestem tą osobą, która najchętniej zdjęłaby maseczki, jednak przestrzegam restrykcji i daje dobry przykład. Natomiast myślę, że jak nie zdobędziemy odporności zbiorowej to maseczki będą musiałby obowiązywać. Zakładam, że w przyszły tygodniu także będą ujawniane dobre informacje związane z koronawirusem

Z kolei Katarzyna Uberhan uważa, że zgony nie są jedyną podstawą, by mówić, że zażegnaliśmy III falę. 

- Poluzowanie obostrzeń to są te rzeczy, na które czekają przedsiębiorcy, a w szczególności jest to branża gastronomiczna. 

- W minionym tygodniu mieliśmy najwięcej zgonów spowodowanych pandemią. Jesteśmy także w czołówce Unii Europejskiej w zgodach ponadmiarowych, czyli tych nie związanych z Covid-19. Dlatego trudno mi zobaczyć koniec III fali.

- Rząd już kilkakrotnie wygrywał z pandemią. Póki co, raczej walkę przegrywamy. Jeżeli chcemy opanować pandemię i wrócić do normalności nie ma innej drogi, by to osiągnąć niż poprzez szczepienie.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze