Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Republika po południu". Bernacki: Ryzyko kontaktu podczas egzaminów jest minimalne

jm 16:24 20 kwietnia 2021
Biernacki dodał, że zostały jasno określone zasady przeprowadzania egzaminów ósmoklasisty i maturFot. pixabay/F1Digitals
Gośćmi programu byli: Włodzimierz Bernacki, Przemysław Koperski oraz Mieczysław Kasprzak.

Włodzimierz Bernacki zaznaczył, że pandemia w dużym stopniu wpłynęła na młodych ludzi. Zaznaczył, że nie widzi możliwości powrotu do czasów sprzed pandemii.

- Należy mówić o młodych ludziach. To ma również niesamowicie wpływ na rozwój młodych ludzi. Zbyt głębokie zanurzenie się w przestrzeni internetu. Z jednej strony to jest utrata wiedzy, ale to również problemy z osobowością i psychiką dziecka - przyznał.

- Pandemia odciska piętno we wszystkich wymiarach. Nie będzie już powrotu, do czasu sprzed marca ubiegłego roku, w jakiejkolwiek sferze lub dziedzinie - dodał.

Mieczysław Kasprzak przyznał, że jest widoczny wzrost liczby osób, które się szczepią. Przestrzegł jednak przed tym, by nie podchodzić do tego zbyt optymistycznie, ponieważ może to przynieść odwrotny skutek.

- Należy cieszyć się z tego, że coraz więcej osób się szczepi. Jednak to jeden z elementów walki z pandemią i ostrzegam przed optymizmem - przyznał.

- Ludzie są spragnieni kontaktów z innymi i będą chcieli uwolnić się od obostrzeń. Ważne jest szczepienie, a nie sama rejestracja - zaznaczył Kasprzak.

Przemysław Koperski przyznał, że nie jest zadowolony z faktu, że Polska nie skorzystała z możliwości produkcji własnych szczepionek.

- Szkoda, że nie skorzystaliśmy z możliwości produkowania szczepionek w Polsce. Mogliśmy je produkować na dużą skalę, ale z niej nie skorzystaliśmy - powiedział.

- Obawiam się, że nie ma tak dobrej organizacji matur, ale do szczepień są dopuszczane kolejne roczniki i to jest dobra informacja - dodał.

Włodzimierz Bernacki dodał, że zostały jasno określone zasady przeprowadzania egzaminów. Dodał, że dzięki temu istnieje małe ryzyko kontaktów.

- Ryzyko kontaktu podczas egzaminów jest minimalne, nauczyciele są w większości wszczepieni i dobrze przygotowani do pracy, jeśli chodzi o wymagania sanitarne - zaznaczył.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze