Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Red. Dorota Kania ostro o manipulacjach Sekielskiego!

JJ 18:20 16 maja 2020
Telewizja Republika
– Po raz kolejny okazało się że informacje z filmu Sekielskiego były zmanipulowane- napisała na Twitterze redaktor naczelna Telewizji Republika Dorota Kania.

Chodzi o sprawę byłego wikariusza parafii w Pleszewie Arkadiusza H.

– Po raz kolejny okazało się że informacje z filmu Sekielskiego były zmanipulowane: sprawa od lat Jest w policyjnym archiwum- napisała na Twitterze redaktor Dorota Kania.

– Od ponad dwóch lat toczy się śledztwo ws Ks. Arkadiusza H, który ma postawione zarzuty molestowania. A biskup Janiak odsunął go pd posługi- dodała dziennikarka.

Wcześniej pisaliśmy na portalu telewizjarepublika.pl o tym, że Prokuratura Krajowa zdementowała informacje przedstawione w filmie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”.

– Nieprawdą jest natomiast podana w filmie informacja jakoby jednostki prokuratury nie miały swobody w prowadzeniu postępowań dotyczących przestępstw seksualnych popełnianych przez duchownych. Jest wprost przeciwnie. Celem przywołanego w tym kontekście w filmie pisma, które Prokuratura Krajowa skierowała w styczniu 2019 roku do Prokuratorów Regionalnych, było skuteczne pozyskiwanie materiałów dowodowych z akt procesów kanonicznych- napisała prokuratura o sprawie Arkadiusza H.

 

 

Źródło: Twitter/Dorota Kania, Prokuratura Krajowa

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze