Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Raport zespołu ds. problematyki TK trafił na ręce marszałka Sejmu

dmc 18:31 1 sierpnia 2016
TELEWIZJA REPUBLIKA
Członkowie zespołu ds. problematyki Trybunału Konstytucyjnego przekazali marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu końcowy raport podsumowujący ich pracę. Dokument składa się z trzech części.

Jak podano w komunikacie biura prasowego Sejmu, pierwsza część raportu "odnosi się przede wszystkim do opinii Komisji Weneckiej i analizuje jej stanowisko, a zarazem wskazuje na zbieżności i rozbieżności między rozumieniem przez Komisję Wenecką i zespół ekspertów poszczególnych fundamentalnych kwestii o charakterze ustrojowym".

"Druga część jest poświęcona analizie wydarzeń, jakie wpisały się w powstanie i ewolucję konfliktu polityczno-prawnego powstałego wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, co - zdaniem zespołu ekspertów - pozwala zrozumieć lepiej jego istotę i rzutuje na ocenę prawną zaistniałych zdarzeń i podjętych przez poszczególne organy państwa działań prawnych oraz faktycznych" – czytamy w komunikacie.

Z kolei trzecia część raportu zawiera "dziesięć tez, wraz z ich uzasadnieniem, które stanowią propozycję zespołu ekspertów dla władzy ustawodawczej. Tezy te odnoszą się przede wszystkim do propozycji rozwiązań na poziomie ustawowym, jakkolwiek są w niej poruszone także zagadnienia dotyczące konstytucji" – brzmi fragment komunikatu.

Biuro prasowe Sejmu poinformowało również, że marszałek Marek Kuchciński przekazał treść raportu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Następnie, dokument opracowany przez ekspertów zespołu ds. problematyki TK ma zostać opublikowany, tak by mogła się z nim zapoznać opinia publiczna. Koordynatorem zespołu jest prof. Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Jan Majchrowski. 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze