Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Radykałowie na ulicach. Nielegalny protest "Strajku Kobiet" pod TK [WIDEO]

DW 18:13 27 stycznia 2021
Wulgarny i agresywny język to wyznacznik protestów radykalnych aborcjonistów.Portal TV Republika
Trybunał Konstytucyjny opublikował dziś uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października 2020 r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Sprzed siedziby Trybunału Konstytucyjnego, przez centrum Warszawy, przed siedzibę PiS. Po publikacji uzasadnienia wyroku TK ws. aborcji ruszyły manifestacje „Strajku Kobiet”.
 
W Warszawie doszło do wielu protestów po publikacji uzasadnienia wyroku przez Trybunał Konstytucyjny. Największy z nich zaczął się o godz. 18.30 Przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha. Zgromadzili się tam przeciwnicy i przeciwniczki zaostrzenia prawa aborcyjnego. Potem Alejami Ujazdowskimi i Nowym Światem pochód ruszył w stronę centrum miasta. Wielu demonstrantów dotarło pod siedzibę PiS.
 
Dziś po południu Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku z 22 października 2020 roku w sprawie przepisów aborcyjnych. Zdania odrębne do uzasadnienia wyroku TK zgłosiło trzech sędziów. Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że"zgodnie z wymogami konstytucyjnymi wyrok zostanie opublikowany dzisiaj w Dzienniku Ustaw".

Źródło: Portal TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze