Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

RADOM: W drugiej turze powalczą Skurkiewicz i Witkowski

M.N. 19:32 22 października 2018
twitter.com/StKarczewski
Wojciech Skurkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości i Rafał Witkowski z Koalicji na rzecz zmian zmierzą się w drugiej turze wyborów na prezydenta Radomia. Najlepszy wynik w pierwszej turze osiągnął Witkowski, na którego zagłosowało 45,5 proc. wyborców. Na Skurkiewicza głos oddało 40,4 proc. wyborców w Radomiu.

Witkowski, który ubiega się o reelekcję, podziękował za oddane głosy i poprosił liczny udział w wyborach w drugiej turze. 

Według Witkowskiego jego lepszy wynik w pierwszej turze oznacza, że mieszkańcy Radomia chcą, by ich najbliższe otoczenie było coraz bardziej przyjazne, czyli by przybywało utwardzonych dróg, parków i placów zabaw. 

Wojciech Skurkiewicz, który pełni jednocześnie funkcję wiceministra obrony narodowej otrzymał 40,4 proc. głosów. Kandydat PiS zapowiada, że najbliższy czas poświęci na spotkania z radomianami i rozmowy o przyszłości miasta. Będzie ich przekonywał do swojej wizji Radomia, opartej na współpracy samorządu z rządem. Główne założenia jego programu to inwestycje w rynek pracy i szpital, walka ze smogiem oraz budowa Rodzinnego Centrum Rozrywki.

W 28-osobowej Radzie Miejskiej w Radomiu 16 mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, 11 – Komitet na Rzecz Zmian. Jeden mandat przypadł bezpartyjnym. 

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze