Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Radny nazwał premier Szydło "nędznym błaznem". Prokuratura mówi o znikomej szkodliwości czynu

kg 18:51 28 czerwca 2016
FLICKR/KPRM/PUBLIC DOMAIN
Prokuratura zadecydowała o niewszczynaniu dochodzenia ws. wpisu radnego ze Świdnika, który na Twitterze napisał o premier Beacie Szydło, że jest "nędznym błaznem, który szkodzi Polsce". Śledczy uznali, że do przestępstwa doszło, ale z niską szkodliwością społeczną tego czynu – informuje TOK FM. – Musimy zwrócić uwagę również na poziom naszej debaty politycznej, co tutaj niewątpliwie ma znaczenie. W związku z tym prokurator uznał, że użyte sformułowania nie były na tyle obraźliwe, by prokurator miał podstawy do wszczęcia dochodzenia – powiedziała prokurator Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Trzy miesiące temu Jakub Osina, wieloletni radny ze Świdnika,a  dziś członek zarządu powiatu świdnickiego pod wpisem premier Beaty Szydło dotyczącym programu 500 plus napisał na Twitterze "@BeataSzydlo jesteś nędznym błaznem, który szkodzi Polsce".

Prokuratura uznała, że w tym wypadku można mówić o przestępstwie dot. znieważenia funkcjonariusza publicznego. Jednocześnie śledczy ocenili, że wpis cechuje się znikomą szkodliwością społeczną. Ponadto prokuratura pod uwagę wzięła również przeprosiny radnego, które zostały umieszczone na Twitterze.

Co ciekawe, po decyzji prokuratury Osina powiedział, że była to wyłącznie kwestia formy. – To jest jednak tylko kwestia formy, natomiast przekaz taki, jaki zamieściłem, czyli, że ten rząd szkodzi Polsce – dalej w stu procentach podtrzymuję. I tak naprawdę, z każdym dniem przekonujemy się, jak bardzo – powiedział w rozmowie z TOK FM.

Decyzja o odmowie wszczęcia dochodzenia oznacza, że radnemu nie grozi za wpis żadna kara, w tym np. grzywna.

Źródło: tokfm.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze