Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Radny KO miał znęcać się nad żoną. Sąd umorzył postępowanie

A.N 13:56 30 października 2019
pixabay
Sąd Okręgowy w Radomiu umorzył postępowanie w sprawie radnego Jarosława R. Uchylił też wyrok skazujący go na grzywnę w wysokości 2 tys. zł za znęcanie się nad żoną. W uzasadnieniu wskazywano na niską społeczną szkodliwość czynu.

Jarosław R. jest aktorem Teatru Powszechnego w Radomiu oraz radnym rady miejskiej. W sierpniu, po nagłośnieniu przez media wyroku w jego sprawie, zawiesił członkostwo w klubie radnych Koalicji Obywatelskiej Rady Miejskiej w Radomiu. 

18 czerwca Sąd Rejonowy w Radomiu skazał samorządowca na grzywnę w wysokości 2 tys. zł za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Orzekł także na rzecz pokrzywdzonej nawiązkę w kwocie 3 tys. zł. 

Jarosław R. od początku nie przyznawał się do winy. W wydanym w sierpniu oświadczeniu napisał: – Nigdy nie było w mojej rodzinie aktów przemocy. Wszystkie pomówienia z aktu oskarżenia to element walki o uzyskanie możliwie najlepszych warunków rozwodu – mówił. 

W środę rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza poinformował, że sąd drugiej instancji, rozpatrując apelację obrońcy oskarżonego, uchylił zaskarżony wyrok z 18 czerwca. 

 

 

 

Źródło: tvp.info/media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze