Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Radni PiS pytają: Czy Trzaskowski chce usuwać krzyże z warszawskich szkół?

JJ 11:52 26 września 2020
Konferencja stołecznych radnych pisTwitter/Warszawski PiS
Wiceszef MSWiA Błażej Poboży oraz przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Cezary Jurkiewicz podczas piątkowej konferencji prasowej odnieśli się do stosunku prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i podległych mu urzędników do kwestii obecności Kościoła Katolickiego i innych związków wyznaniowych w przestrzeni publicznej w mieście.

Zdaniem radnych, działania stołecznych władz to świadome i celowe wywoływanie konfliktów światopoglądowych w mieście. Jak wskazał Poboży, przykładem niechęci władz Warszawy do Kościoła było spotkanie opłatkowe radnych z ubiegłego roku. Po raz pierwszy w historii w spotkaniu nie uczestniczyli duchowni.

Innym przykładem jest obniżenie wysokości dotacji przyznawanej dla Centrum Myśli Jana Pawła II.

–W naszej ocenie za tą decyzją Rafała Trzaskowskiego stała niechęć do patrona Centrum Myśli Jana Pawła II – wskazał.

Trzeci i zarazem najświeższy przykład to list wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej do dyrektorów warszawskich szkół i placówek oświatowych. W sposób zawoalowany, ale zarazem jednoznaczny w odbiorze przypomniano w tym piśmie o konieczności eliminacji z placówek wszelkich symboli religijnych. Dotyczy to także obecności duchownych np. podczas uroczystości szkolnych.

– W związku z tym otwarte pozostanie nieco prowokacyjne pytanie, które było tematem piątkowej konferencji: czy po tych trzech przykładach kolejnym krokiem Rafała Trzaskowskiego będzie decyzja o usuwaniu krzyży z placówek oświatowych w Warszawie – zastanawiał się wiceminister Poboży.

Przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Warszawy, Cezary Jurkiewicz przypomniał natomiast hasło wyborcze Rafała Trzaskowskiego: „Warszawa dla wszystkich”.

– Chciałem zapytać o taką rzecz: skoro dla wszystkich, to nie dla księży katolickich, którzy są proboszczami podczas uroczystości, kiedy otwiera się nowa szkoła? - zastanawiał się Jurkiewicz.

– Czy to jest jakiś problem dla prezydenta? – pytał polityk.

 

 

Źródło: warszawski PiS

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze