Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Radni PiS chcą komisji rewizyjnej ws. "kontrowersyjnego przetargu". Chodzi o zakup tramwajów

PR 12:01 7 marca 2019
pixabay
Stołeczni radni Prawa i Sprawiedliwości poinformowali dziś, że będą domagać się by sprawą kontrowersyjnego przetargu na dostawę 213 tramwajów zajęła się miejsa komisja rewizyjna. Radny Dariusz Lasocki argumentował, że koreańska firma Hyundai Rotem Company nie ma doświadczenia na rynku europejskim. Politycy i mieszkańcy dziwią się, że z bydgoską PESĄ, wygrał koreański gigant.

 

Podczas konferencji PiS przed sesją Rady Warszawy radny Dariusz Lasocki zapowiedział złożenie uchwały ws. zlecenia komisji rewizyjnej kontroli "kontrowersyjnego przetargu".

- Jako radni opozycji, a przede wszystkim jako radni reprezentujący mieszkańców Warszawy, chcielibyśmy powiedzieć, że ta sprawa jest na tyle kontrowersyjna i na tyle narosło wokół niej pytań i wątpliwości, że wydaje się, że komisja rewizyjna najlepszym miejscem, żeby sprawdzić tę sprawę - mówił.

- Mam nadzieję, że radni Koalicji Obywatelskiej wyrażą zgodę i zainteresowanie tym, żeby ciało, którym jest komisja rewizyjna mogło sprawdzić ten przetarg - podkreślił.

Lasocki przypomniał również, że sprawa reprywatyzacji działki przy dawnym adresie Chmielna 70, od której zaczęła się tzw. "afera reprywatyzacyjna", też była przedmiotem badań komisji rewizyjnej i stwierdził, że reprywatyzacja wyglądałaby w Warszawie inaczej, gdyby komisja rewizyjna zajmowała się sprawami zwrotów od samego początku.

Źródło: media, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze