Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Radio Wolna Europa wznowi nadawanie na Węgrzech

A.N. 16:23 26 sierpnia 2020
Radio Wolna Europa zaczęło nadawać na Węgrzech w 1950 r.PAP/EPA
Radio Wolna Europa wznowi nadawanie na Węgrzech na początku września jako multimedialny portal informacyjny – poinformował w środę węgierski portal 24.hu.
Portalem kierować będzie dwóch byłych dziennikarzy Radia Kossuth i Euronews, Gyula Csak i Tibor Vovesz. Csak, który rozpoczął karierę w BBC, będzie pracować w praskiej centrali Radia Wolna Europa, zaś Vovesz pokieruje redakcją w Budapeszcie.

Csak powiedział portalowi 24.hu, że Radio Wolna Europa nie będzie brać udziału w klasycznej walce o newsy i chociaż będzie publikować wiadomości, to przede wszystkim zamierza się koncentrować na dłuższych tekstach analitycznych i dziennikarstwie śledczym.

Na portalu Radia Wolna Europa nie będą publikowane reklamy i ma on być „niezależny, obiektywny i centrowy”.

Nadzór nad Radiem Wolna Europa sprawuje państwowa instytucja amerykańska Agencja Stanów Zjednoczonych ds. Globalnych Mediów (USAGM), której szefem prezydent Donald Trump mianował niedawno Michaela Packa. Pack zwolnił szefów wszystkich państwowych firm medialnych podlegających USAGM, w tym dyrektora Radia Wolna Europa Jamiego Fly’a. Csak zapewnił jednak, że nie miało to wpływu na proces uruchamiania węgierskiej rozgłośni.

Radio Wolna Europa zaczęło nadawać na Węgrzech w 1950 r., początkowo z Nowego Jorku, potem z Monachium. Węgierskojęzyczna redakcja została zlikwidowania w 1993 r.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI: RWE, Węgry


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze